Uczestnicy: Wiek 15 lat i powyżej (osoba niepełnoletnia wyłącznie za zgodą rodzica/opiekuna prawnego, wyrażoną na piśmie). Osoby, u których brak jest przeciwskazań lekarskich do wykonywania ćwiczeń fizycznych.
Kadra/Instruktorzy: Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów, w tym byłych żołnierzy jednostki specjalnej GROM, posiadający doświadczenie w realizacji tego typu przedsięwzięć oraz stosowne kwalifikacje.
Zakwaterowanie: Pole namiotowe (10 namiotów, 10-osobowych każdy) na podłożu z kostki brukowej, z przyległą łaźnią i sanitariatami zorganizowanymi w oparciu o system kontenerowy.
Wyżywienie: Zapewnia zewnętrzna firma cateringowa, co najmniej trzy posiłki dziennie
Główne założenia programowe:
- Podstawową organizacyjną działalności obozu jest ramowy program/rozkład dnia.
- Zajęcia są realizowane w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych.
- Zajęcia odbywają się w miejscu pozwalającym na sprawną ich realizację i są realizowane zgodnie z zasadami obowiązującymi w dydaktyce. Są realizowane na sali wykładowej, w pomieszczeniach, w terenie oraz na strzelnicy.
- W trakcie obozu są realizowane zagadnienia szkoleniowe w ramach następujących bloków tematycznych:
- wychowanie fizyczne
- walka wręcz/samoobrona
- musztra
- służba wartownicza
- szkolenie strzeleckie
- szkolenie wysokościowe
- szkolenie topograficzne
- szkolenie medyczne
- szkolenie z łączności
- szkolenie saperskie
- szkolenie taktyczne – czarna taktyka CQB (Close Quarter Battle)
- szkolenie taktyczne – zielona taktyka
- szkolenie taktyczne – konwojowanie
- elementy surivival-u
Ubiór i Wyposażenie: Każdy Uczestnik powinien mieć ze sobą co najmniej następujące rzeczy:
- dokument tożsamości (legitymacja, dowód lub paszport)
- kurtkę przeciwdeszczową, obuwie trekkingowe (może być również wojskowe), spodnie z krótką i długą nogawką, bluzę z długim rękawem i odzież nie krepującą ruchów, czapkę oraz odzież i bieliznę na zmianę, stosowną do pory roku i warunków pogodowych
- obuwie i strój sportowy
- strój kąpielowy
- ochraniacz na zęby
- latarkę
- plecak do 30 litrów
- menażkę i manierkę
- sztućce
- śpiwór i karimatę
- klapki pod prysznic + przybory do higieny osobistej + co najmniej jeden ręcznik,
- nieobowiązkowo i do rozważenia zaleca się: suspensor, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, środki przeciw owadom, proszek do prania
Ubezpieczenie: Każdy uczestnik obozu będzie objęty ubezpieczeniem NNW w zakresie podstawowym. Zakupu polisy ubezpieczenia, w zakresie szerszym niż podstawowy może dokonać każdy uczestnik indywidualnie i na własna rękę.
Dojazd: Dojazd i powrót do/z Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze organizowany jest przez każdego z uczestnika we własnym zakresie. W przypadku niepełnoletnich uczestników dojazd uczestnika powinien przebiegać pod nadzorem rodzica/opiekuna prawnego lub innej osoby, uprawnionej przez rodzica/opiekuna prawnego. W przypadku niepełnoletnich uczestników powrót uczestnika powinien przebiegać pod nadzorem rodzica/opiekuna prawnego lub innej osoby, uprawnionej przez rodzica/opiekuna prawnego na piśmie. Uczestnicy obozu powinni stawić się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze, w dniu rozpoczęcia obozu, pomiędzy godziną: 13:00-18:00. Wyjazd w dniu zakończenia obozu, po śniadaniu, około godziny 10:00.
Dodatkowe informacje: Na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat oraz koszulkę. Organizator zapewnia opiekę medyczną oraz pomieszczenia i sprzęt niezbędne do przeprowadzenia zajęć. Istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu mundurów wojskowych (spodnie i bluza). Opłata za wypożyczenie: 60 PLN/komplet na czas trwania szkolenia.
Uwagi: Organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania na bieżąco zmian w ramowym programie obozu, łączenia poszczególnych bloków szkoleniowych, w związku z koniecznością dostosowania zagadnień szkoleniowych do możliwości psychofizycznych i kondycyjnych uczestników, warunków pogodowych i w związku z wystąpieniem okoliczności i zdarzeń losowych, niezależnych od Organizatora oraz dopuszcza organizację zajęć w godzinach nocnych.