Obóz Militarno-Obronny GROM 2018

Szkolenia
Termin: 18 sierpień 2018 15:00 - 26 sierpień 2018 10:00

Miejsce: Ośrodek Poligonowy w Czerwonym Borze

Temat: Obóz Militarno-Obronny GROM

Termin: 18.08- 26.08.2018 r.

Miejsce: Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM, Czerwony Bór 76, 18-400 Łomża woj. Podlaskie (ośrodek znajduje się pomiędzy m. Zambrów a m. Łomża). Współrzędne GPS: 53°03'36.3" N 22°08'25.5"E (więcej informacji oraz zdjęcia na stronie GROM GROUP: www.gromgroup.pl).

Uczestnicy: Uczestnikami obozu mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy ukończyli 15 lat. Osoby niepełnoletnie, wyłącznie za zgodą rodzica (opiekuna), wyrażoną na piśmie.

Kadra/Instruktorzy: Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów, w tym byłych żołnierzy jednostki specjalnej GROM, posiadający doświadczenie w realizacji tego typu przedsięwzięć oraz stosowne kwalifikacje.

Zakwaterowanie: W namiotach polowych, umywalnie i sanitariaty zorganizowane w oparciu o system kontenerowy, posiłki będą wydawane w stołówce zorganizowanej w namiotach (catering).

Główne założenia programowe:

  1. Podstawową organizacyjną działalności obozu będzie ramowy plan pracy. Konstrukcja planu obozu będzie monolityczna, w której zostaną wyodrębniono główne zagadnienia do realizacji.
  2. Zajęcia będą realizowane w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych.
  3. Zajęcia będą odbywać się w miejscu pozwalającym na sprawną ich realizację i zostaną przeprowadzone zgodnie z zasadami obowiązującymi w dydaktyce. Będą realizowane na sali wykładowej, w pomieszczeniach, w terenie oraz na strzelnicy.
  4. W trakcie obozu zostaną zrealizowane zagadnienia szkoleniowe w ramach następujących bloków tematycznych:

a) wychowanie fizyczne

b)  walka wręcz/samoobrona

c)   musztra

d)  służba wartownicza

e)  szkolenie strzeleckie

f)   szkolenie wysokościowe

g)  szkolenie topograficzne

h)  szkolenie medyczne

i)    szkolenie z łączności

j)   szkolenie saperskie

k)  szkolenie taktyczne – czarna taktyka CQB (Close Quarter Battle)

l)    szkolenie taktyczne – zielona taktyka

m) szkolenie taktyczne – konwojowanie

n)  elementy surivival-u

Ubiór i Wyposażenie: Każdy Uczestnik powinien mieć ze sobą co najmniej następujące rzeczy: a) dokument tożsamości (legitymacja, dowód lub paszport), b) kurtkę przeciwdeszczową, obuwie trekkingowe (może być również wojskowe), spodnie z krótką i długą nogawką, bluzę z długim rękawem i odzież nie krepującą ruchów, czapkę oraz odzież i bieliznę na zmianę, stosowną do pory roku i warunków pogodowych, c) obuwie i strój sportowy, d) strój kąpielowy, e) ochraniacz na zęby, f) latarkę, g) plecak do 30 litrów, h) menażkę i manierkę, i) sztućce, j) śpiwór i karimatę, k) klapki pod prysznic + przybory do higieny osobistej + co najmniej jeden ręcznik, l) nieobowiązkowo i do rozważenia zaleca się: suspensor, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, środki przeciw owadom, proszek do prania.

Dodatkowe informacje: Na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzyma certyfikat pamiątkowy. Organizator szkolenia zapewnia zakwaterowanie, całodniowe wyżywienie (trzy posiłki), opiekę medyczną oraz pomieszczenia i sprzęt niezbędne do przeprowadzenia zajęć.Każdy uczestnik obozu będzie objęty ubezpieczeniem NNW w zakresie podstawowym.Zakupu polisy ubezpieczenia, w zakresie szerszym niż podstawowy może dokonać każdy uczestnik indywidualnie i na własna rękę. Istnieje możliwość wypożyczenia na miejscu mundurów wojskowych (spodnie i bluza). Opłata za wypożyczenie: 60 PLN/komplet na czas trwania szkolenia. Uczestnicy obozu powinni stawić się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze, w dniu rozpoczęcia obozu, tj. 18.08.2018 r., pomiędzy godziną: 15:00-18:00. Zakończenie obozu i wyjazd: w dniu 26.08.2018 r., po śniadaniu, około godziny 10:00. Dojazd i powrót do/z Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze organizowany jest przez każdego z uczestnika we własnym zakresie. W przypadku niepełnoletnich uczestników dojazd uczestnika powinien przebiegać pod nadzorem rodzica/opiekuna prawnego lub innej osoby, uprawnionej przez rodzica/opiekuna prawnego. W przypadku niepełnoletnich uczestników powrót uczestnika powinien przebiegać pod nadzorem rodzica/opiekuna prawnego lub innej osoby, uprawnionej przez rodzica/opiekuna prawnego na piśmie.

Zapisy i wymagane dokumenty:

Zapisy dokonywane są na podstawie formularza zgłoszenia udziału w obozie oraz karty kwalifikacyjnej uczestnika obozu. Ww. dokumenty przesyłane są z GROM GROUP do zainteresowanych osób i na ich prośbę, skierowaną bezpośrednio na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W dalszej kolejności należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w otrzymanym formularzu.

Termin przesyłania zgłoszeń: do 05.08.2018 r., do godziny 12:00

Cena: 1 200 PLN (w tym 400 PLN opłata wstępna) brutto.

 

Telefon
+ 48 504-189-199 lub + 48 22 760-85-68

Zapisy i wymagane dokumenty:

Zapisy na szkolenie dokonywane są na podstawie formularza zgłoszenia udziału w szkoleniu. Formularz przesyłany jest z GROM GROUP do zainteresowanych osób i na ich prośbę, skierowaną bezpośrednio na adres e-mail jak powyżej. Warunkiem wpisania na listę uczestników szkolenia jest odesłanie do GROM GROUP drogą mailową skanu lub zdjęcia czytelnie wypełnionego i odręcznie podpisanego formularza zgłoszenia udziału w szkoleniu oraz pliku pdf lub skanu lub zdjęcia bankowego potwierdzenia dokonania opłaty, co najmniej w wysokości wskazanej w formularzu (w przypadku osoby posiadającej kupon np. GROUPON lub Kartę Podarunkową, zamiast potwierdzenia dokonania opłaty należy wysłać do GROM GROUP plik pdf, skan lub zdjęcie posiadanego kuponu lub Karty Podarunkowej). Ww. dokumenty należy przesyłać nie później niż 3 dni przed szkoleniem, do godziny 10:00. Osoby, które prześlą przedmiotowe dokumenty po tym terminie mogą nie zostać wpisane na listę uczestników szkolenia. O wpisaniu na listę uczestników szkolenia decyduje kolejność przesłania kompletu ww. dokumentów. W przypadku zbyt dużej liczby chętnych do udziału w szkoleniu, decyduje kolejność przesłania kompletu ww. dokumentów.

 

Terminy


  • Od 18 sierpień 2018 15:00 do 26 sierpień 2018 10:00